Artık çocuk sahibi olmak istiyoruz

Kategori: Cinsel Sorular - 1.165 görüntülemeYorum Yazın
Artık çocuk sahibi olmak istiyoruz

SORU:

Ben 24, eşim 29 yaşında. 4 yıllık evliyiz, bebek sahibi olmak istiyoruz. Nisan 2007’den beri düzenli birlikte olmamıza rağmen olmuyor. 3-4 ayda bir doktora kontrole gidiyorum. Bir süre önce 4 santimlik kist ve yara çıktı. Smear temizmiş. 2 ay ilaç kullandım, kist geçti. Yarayı da dondurdular. 2 ay sonra tekrar gittim. Doktor “Bir şey kalmamış” dedi. Eşimin testleri normal. Ancak her ay adet gördükçe üzülüyorum. Bir ay sonra tekrar doktora gideceğim ve tüplerime bakılacak. Acaba doğru yolda mıyız? Artık bebek sahibi olmak istiyoruz. İğne yaptırıp gebe kalan arkadaşım var. Bu yolu mu denemeliyiz? Tavsiyelerinizi bekliyoruz.

CEVAP:

Anlattıklarınıza göre doktorunuz gerekenleri yapıyor. Gebelik olmuyorsa neden olmadığı araştırılmalı. Gereken testlerden sonra (Rahim filmi, eşinizin sperm muayenesi ve hormon analizlerinden sonra) doktorunuz gebe kalmanız için gerekli tedaviyi yapacaktır. Biraz sabırlı olun.

Göbeğimi bile çektirdim ama çocuğum olmuyor

30 yaşındayım. Eşim 35 yaşında. 2 yıllık evliyiz, hiç korunmadık ama çocuğumuz olmuyor. Eşim sperm tahlili yaptırdı, ben iki ayrı doktora gittim. “Sorun yok, gün tutturamıyorsunuz” dediler. Derece kullandım, yine olmadı. Doktor gonaphene verdi, 2 kutu kullandım. Doktor aşılama yapmak istedi. Eşim şimdilik kabul etmedi. Ebeye gidip 2 kez göbeğimi çektirdim ama yine sonuç yok. Milletin bebek sormasından bıktım. Ne olur bize yardım edin.

Çocuk olması için göbeğin çekilmesi nedir ben bilmiyorum. Bence doktorunuzun dediklerinden çıkmazsanız gebe kalmanız hem daha garanti olur ve belki de çok kısa sürer. Başka yöntemler denemek sadece size zaman


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!