Diyabet hastasıyım, bana testosteron verdiler

Kategori: Cinsel Sorular - 863 görüntülemeYorum Yazın
Diyabet hastasıyım, bana testosteron verdiler

SORU:

27 yaşındayım ve devlet memuruyum. 14 yıldır tip 1 diyabetle yaşıyorum. Son 2 yıldır diyabetik nöropati teşhisiyle ilaç kullanıyorum. Son 1 yıldır da zaman zaman ereksiyon güçlüğü çekiyorum. Bu sebeple bir üroloji uzmanına başvurdum. Doktor bana hiçbir test uygulamadan testosteron içerikli ilaçlar ve iğneler verdi. Kullandığım nöropatik ilacının yan etkilerinde iktidarsızlığa sebep olabileceği yazıyor. Ben testosteron ilaçlarını kullandıktan sonra da aynı sorunları yaşamaya devam ettim. Acaba bu sorunu neden kaynaklanıyor? Ne yapmalıyım? Devlet hastanesinden başka nereye başvurabilirim? Bana bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

CEVAP:

Bir üniversite hastanesine veya bu konuda uzman bir doktora başvurun. Testosteron içeren ilaçlar sadece testosteron eksikliği var ise faydalı olabilir. Diyabetten kaynaklanan sorunlarda testosteronun faydası olmayacaktır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!