Kürtajdan sonra adet görmedim

Kategori: Cinsel Sorular - 1.078 görüntülemeYorum Yazın
Kürtajdan sonra adet görmedim

SORU:

38 gün önce kürtaj oldum ama adet görmedim. Sizce bu normal mi yoksa bir an önce doktora gideyim mi? Kürtajdan sonra tam zamanında mı olması gerekiyor yoksa bu şekilde gecikmeler normal mi? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

 

CEVAP:

Önce yaşadığınız düşük olayı için geçmiş olsun. Düşük ve kürtaj sonrası adetlerin tekrar başlaması genellikle biraz gecikebiliyor. Sizin için de bir hafta, 10 gün daha beklenebilir. Ama bu sürede geçtiği halde hala adet olmazsanız mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Ben önemli bir problem çıkacağını sanmıyorum fakat nadir de olsa kürtaja veya kürtajdan sonra ortaya çıkabilen enfeksiyona bağlı rahim duvarlarında yapışma adetlerin başlamamasına neden olabiliyor. Doktorunuz muayene sonucu ve yapacağı ultrason incelemesi ile durumunuzu aydınlatacaktır. Siz bu satırları okuduğunuz zaman umarım her şey yoluna girmiş olur.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Kürtajdan sonra adet görmedim (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. birendam dedi ki:

    merhaba ben tam bir ay önce kürtaj oldum yalnız eşimle biraz kararımızı geç verdiğimiz için 8.5 haftalıkken aldırabildim ancak hala adet görmedim.bebeğin büyük olması bir sorun yaratır mı?bu ay göreceğim adet kürtaj sebebiyle ağrılı olur mu? yada fazla kanama görülür mü? teşekkür ederim

YORUM YAZIN

* olan alanların doldurması zorunludur.