Neden bir türlü hamile kalamıyorum?

Kategori: Cinsel Sorular - 1.049 görüntülemeYorum Yazın
Neden bir türlü hamile kalamıyorum?

SORU:

1.5 yıldır evliyim. 1 yıl düzenli hap kullanmadan korundum. 5 aydır korunmuyoruz. Smear testi yaptırdım, herhangi bir sorun çıkmadı. Neden hala hamile kalamıyorum? Sizce istemeden de olsa kendimi üzüp strese soktuğum için mi hamileliğim gecikiyor? Ne olur ben aydınlatın.

 

SORU:

Bebek olmamasının nedenleri pek çok. Bunları burada sıralamaya gerek yok. Öncelikle sizin bir kadın doğum uzmanına gitmeniz gerekiyor. Yapılacak araştırmalar kabaca şunlar: Eşinizin sperm analizi yapılacak… Ultrasonla yumurtlama takibi yapılıp yumurtlama oluyorsa ne zaman olduğu saptanacak, rahim filmi çekilerek kanalların (Tubaların) geçirgen olup olmadığı tespit edilecek. Bunlardan sonra size nasıl bir tedavi yapılacağı düşünülecek. Telaşa gerek yok, hele stres yapmanıza hiç gerek yok. Sonuçta 5 aydır gebe kalamıyorsunuz, her şey normal dahi olsa stres gebe kalmayı başlı başına zorlaştıran bir faktör olabilir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Neden bir türlü hamile kalamıyorum? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. berna dedi ki:

    1 seneli eviyim 2 aydır hamile kalamıyorum neden olabilir sizce teşekkürler

  2. amine dedi ki:

    her şey normal ama hamile kalamıyorum cevabınız ıcın teşlere

  3. özlem dedi ki:

    ben temmuzda 2 yıllık evli olacağım 19 yasındayım evlendikten 3 ay sonra korunmayı bıraktım 2 yıldır hiç korunmuyorum hamile kalamıyorum lütfen bana yardım edin nasıl hamile kalabilirim?

YORUM YAZIN

* olan alanların doldurması zorunludur.