Polikistik over hastalığının evreleri var mı?

Kategori: Cinsel Sorular - 1.067 görüntülemeYorum Yazın
Polikistik over hastalığının evreleri var mı?

SORU:

27 Yaşındayım ve 3 aylık evliyim. Bekarken 2 kez adetimde gecikme oldu ve 4-5 yıldır aynı doktora giderim.İlkinde zararsız bir kist olduğunu

söyledi ve doğum kont.hapıya yok ettiğini söyledi.2. gecikmemdede renkli ultrasona gönderdi kan tahlilleri yaptırttı.Sadece CA 125 testimde yükselme vardı ve gerisi hepsi normal değerlerdeydi..Renkli ultrason sonucunda ise overlerin normalden büyük ve en büyüğü 5mm çapında 5-6 adet folikül saptanmıştır yazıyordu.Ve doktorum polikistik over olduğumu bebek düşüneceğim zaman mutlaka tekrar gelmemi söyledi.O günden beri adetim günü gününe düzenli olarak geliyor. Tüylenme v.b şikayetlerim yok..Hastalığın evreleri varmı yada bu sonuçlarla gerçekten o hastalığı taşıyormuyum? Çünki internetteki araştırmalarımda hiç adet olamayanlar bile var..Ama benim hiç gecikmem olmuyor..Çok korkuyorum lütfen yardımcı olun.. 

 

CEVAP:

İLETİŞİM formundan gelen SORUDUR.Bu soruya uzmanlar tarafından verilmiş bir yanıt bulunmamaktadır.İletişim formundan gelen sorulara ziyaretçiler tarafından cevap verilmektedir.Konu başlığına tıklayıp konu içerisine girerek yorumları okuyabilir yada yorum yapabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN

* olan alanların doldurması zorunludur.