Sperm hareketliliği nasıl sağlanır?

Kategori: Cinsel Sorular - 1.379 görüntülemeYorum Yazın
Sperm hareketliliği nasıl sağlanır?

SORU:

Benim sorum şu: Bana birkaç tahlil yapıldı ve sonuçlarda sperm hareketlerinin zayıf olduğu çıktı. Tedavisi nasıl yapılıyor? Bu, çocuğumun olmasını engeller mi? Bir de varikosel nedir?

 

CEVAP:

Spermlerin hareketliliğini artırdığı kesin olarak ortaya koymuş bir ilaç mevcut değil. Bazı ilaçlar hormon seviyeleri uygun kişilerde sperm sayısını arttırabiliyor. Hareket azlığı varikosel veya kanatlardaki bazı sorunlardan olabilir. Yapılan tahlilin bu konuda uzman bir merkezde yapılmış olması önemli. Varikoseliniz var ise, muayeneyle saptanır ve sadece hareketlilik düşükse yapılacak mikrocerrahi operasyondan büyük ihtimalle faydalanırsınız.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Sperm hareketliliği nasıl sağlanır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. metin dedi ki:

  merhaba.
  Ben kendi sorunum ile ilgili hic bir yerde hic bir yaziya rastlamadim. sorunum sudur.
  normal olarak sertlesme konusunda bir problem yok. ama cinsel birlesme sonunda sperm cok geliyor. fakat ikinci sefer yapmak istedigim zaman, uzun sure sonra ya cok az geliyor yada gelmiyor. bazen ertesi gun bile uzun sure sonra cok az geliyor.
  ben daha cok bosala bilmem icin nasil bir tedavi uygulamam lazim. bastanda dedigim gibi setlesme konusunda hic bir sorunum yok. yasim 47 ama 30 yasindaki saglikli birisi kadar sert hic bir sorun yasamiyorum. tek sorunum, ikinci seferi icin bazen bir gunden bile fazla beklemem.

  lütfen bu sorunum icin hangi doktorlara yada hangi ilaclara bas vurmam lazim bana yardimci olun. mail adresimi yazdim. en kisa zamanda cevaplarinizi bekliyorum.
  simdiden tesekur ederim.

YORUM YAZIN

* olan alanların doldurması zorunludur.