Gerginlik

Kategori: Cinsel Sorular - 915 görüntülemeYorum Yazın
Gerginlik

SORU:

Merhaba Hocam, size iki konu danışmak istiyorum. Beni yönlendirirseniz sizeminnet duyarım. Sağolunuz. 13 yıldır birlikte olduğum kişi ile 4 ay önce evlendim. Ailem bu evliliğemezhep konusundaki duyarlılıkları nedeniyle karşı geldi. Ancak benkararımdan dönmedim ve bu evlilik gerçekleşti. Ailemden babam dışındaherkesle görüşmekteyim. Ancak tabi ki ailemin evine gidemememin ve babamıgöremememin sıkıntısını yaşamaktayım. Evlilik öncesi hazırlıklaraşamasında tek başıma mücadele etmeye çalıştım. Sonrasında ise eşiminiş değişikliği nedeniyle yoğun tempoda çalışmasından dolayı, ev ileilgili sorumlulukların manevi ağırlığı ile yoruldum. Fazla beklentiiçinde olan, hassas bir yapım var. Ve bu nedenden dolayı da zaman zamanaşırı üzüntü yaşamaktayım.  Normalde sakin ancak tezcanlı bir yapıya sahip olmama rağmen bu zamana kadareşime gösterdiğim tahammülü kimseye göstermedim ve bunu kendimi zorlamadanbaşardım. Ancak şimdilerde fark ediyorum ki bu tahammül gücüm azalmakta vehatta ufak tefek olaylarla ilgili olarak aşırı sinirlenip üzülerek ağlamakrizlerine girmekteyim. Bu gibi anlarda kalp çarpıntısı ve titreme halisözkonusu oluyor. Kendimi çaresiz ve yapayalnız hissediyor, ağlamanöbetlerine engel olamıyor, kendimi durduramıyorum. Zaman zaman vücudummayışıyor ve sonra tekrar ağlamalar başlıyor. Hatta gerginliğimi,kapıları çarparak veya bir şeyleri kırarak atmaya çalışıyor gibiyim.Daha önce hiç böyle hallerim olmamıştı. Bu gergin hallerim bazen birkaçsaat sürerken bazen saatleri bulabiliyor. Normale döndükten sonra her şeybir rüyaymış gibi geliyor, kırdıklarımdan pişman oluyor, hiçbir şeyolmamış gibi eşimle yakınlaşmalarım şaşılacak derecede devam ediyor.

 

 

CEVAP:

SORU SOR kısmından gelen SORUDUR.Bu soruya uzmanlar tarafından verilmiş bir yanıt bulunmamaktadır.SORU SOR kısmındaki formdan gelen sorulara ziyaretçiler tarafından yanıt  verilmektedir.Konu başlığına tıklayıp sizlerde konu içerisine girerek yorumları okuyabilir yada yorum yapabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Gerginlik (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. nothing dedi ki:

    Güzel kardeşim sana bir psikologa gitmeni öneririm ama kuran o kerimin mealini de okursan sonsuza kadar huzur içinde olacağından şüphen olmasın yeterki duyduklarını iyice düşün.. o zaman anlarsın herşey ne kadar basit ne kadar anlamsız

YORUM YAZIN

* olan alanların doldurması zorunludur.